Hotel Dobruška


Současnost naší budovy

Nabízíme celoroční hotelové ubytování v 1-3 lůžkových pokojích jak pro jednotlivce, tak i pro skupiny. 16 pokojů s celkovou kapacitou 42 lůžek odpovídá žádanému standardu. K ubytování nabízíme možnost snídaní.

Lze u nás pořádat semináře, školení nebo oslavy. Nabízíme pronájem výukových a společenských místností. Přímo u budovy je parkoviště pro 32 osobních aut s možností parkování autobusu.  

Historie

Naše budova byla postavena v padesátých letech a v současné době je po celkové rekonstrukci. V září 1961 vzniklo v Dobrušce studijní středisko, kde se připravovali ke studiu na vysokých školách v České republice zahraniční studenti.

Nejprve bylo toto školské zařízení součástí Univerzity 17. listopadu v Praze, od roku 1974 bylo středisko součástí Univerzity Karlovy v Praze a jedno ze středisek Ústavu jazykové a odborné přípravy UK v Praze.

Zahraniční studenti se u nás učili česky a v češtině též studovali odborné předměty. Příprava byla zaměřena ke studiu na vysokých školách, na fakultách strojních, stavebních, architektury, zemědělství a přírodovědné obory, se zaměřením na chemii, matematiku, biologii a další přírodovědné předměty. Vzdělávali se zde i studenti postgraduanti, jak po stránce jazykové, tak v oblasti odborné terminologie příslušného oboru.

Školním rokem 1996-1997 byla ve středisku ukončena klasická výuka zahraničních studentů, obory byly převedeny do Mariánských Lázní a Poděbrad, kde se i nadále zahraniční studenti v plném rozsahu připravují ke studiu na českých vysokých školách. V roce 1991 byly naše výukové aktivity rozšířeny o pomaturitní výuku českých studentů.

Od 1.1.2019 budova přešla do vlastnictví Města Dobrušky.

© 2024 Hotel - Město Dobruška | Kontakty
Akceptujeme

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


CZ | telefon +420 778 473 742 | email hotel@mestodobruska.cz

Webový servis zajišťuje Vega TEAM.