Univerzita Karlova - středisko Dobruška


Současnost střediska v Dobrušce

Kromě výukových aktivit nabízíme celoroční  hotelové ubytování  v 1-5 lůžkových pokojích jak pro jednotlivce, tak i pro skupiny. 52 pokojů s celkovou kapacitou 128 lůžek odpovídá žádanému standardu.

Na každém patře je vybavená kuchyňka k vlastnímu vaření, klubovna, která slouží k odpočinku i společenským hrám. K ubytování nabízíme možnost snídaní.

Lze u nás pořádat  semináře, školení, oslavy nebo jenom přátelská posezení. Nabízíme pronájem výukových  a společenských místností, pronájem nebytových prostor. Přímo u budovy je parkoviště pro  32 osobních aut s možností parkování autobusu.   

Naší hlavní výukovou aktivitou je pomaturitní studium českých studentů. Od roku 1990 kromě českých studentů potkáme ve středisku v době letních prázdnin velkou skupinu klientů, krajanů, kteří se zde učí český jazyk a poznávají kulturu ČR.  Široká veřejnost má možnost u nás navštěvovat jazykové kurzy.

Historie

Naše budova byla postavena v padesátých letech a v současné době je po celkové rekonstrukci. V září 1961 vzniklo v Dobrušce studijní středisko, kde se připravovali ke studiu na vysokých školách v České republice zahraniční studenti.

Nejprve bylo toto školské zařízení součástí Univerzity 17. listopadu v Praze, od roku 1974 je středisko součástí Univerzity Karlovy v Praze a je jedno ze středisek Ústavu jazykové a odborné přípravy UK v Praze.

Zahraniční studenti se u nás učili česky a v češtině též studovali odborné předměty.  Příprava byla zaměřena ke studiu na vysokých školách, na fakultách strojních, stavebních, architektury, zemědělství a přírodovědné obory, se zaměřením na chemii, matematiku, biologii a další přírodovědné předměty. Vzdělávali se zde i studenti postgraduanti, jak po stránce jazykové, tak v oblasti odborné terminologie příslušného oboru.

Školním rokem 1996-1997 byla ve středisku ukončena klasická výuka zahraničních studentů, obory byly převedeny do Mariánských Lázní a Poděbrad, kde se i nadále zahraniční studenti v plném rozsahu připravují ke studiu na českých vysokých školách.

V roce 1991 byly naše výukové aktivity rozšířeny o pomaturitní výuku českých studentů, která ve středisku pokračuje i v současné době.

© 2018 Univerzita Karlova - ÚJOP - středisko Dobruška | Kontakty
Akceptujeme

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


CZ | telefon +420 494 623 001 | email dka.recepce@ujop.cuni.cz

Webový servis zajišťuje Vega TEAM.